Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

حضور رئیس و پرسنل پارک علم و فناوری خراسان در شهرستان تربت حیدریه

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


رئیس و پرسنل پارک علم و فناوری خراسان از مرکز رشد فناوری تربت حیدریه بازدید کرده و ضمن برگزاری جلسات با مسئولین این شهرستان، با ظرفیت های آن اشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان و به نقل از مرکز رشد فناوری تربت حیدریه؛ جلسه ای به منظور بررسی موضوعات مرتبط با مرکز رشد این شهرستان با حضور رییس پارک علم و فناوری خراسان، معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه، رییس دانشگاه تربت حیدریه و مدیر مرکز رشد این شهرستان برگزار شد.

رییس پارک علم و فناوری خراسان در این جلسه با اشاره به ضرورت توجه به مراکز رشد، به ظرفیت های این مراکز در حمایت از شرکت ها و واحد های فناور اشاره نمود و توسعه این فضا را در گرو حمایت همه دستگاه ها از مراکز رشد دانست. وی همچنین با اشاره به ظرفیت ویژه محصول زعفران در منطقه تربت حیدریه، به الویت قرار گرفتن توسعه فناوری در صنعت زعفران در پارک علم و فناوری خراسان اشاره نمود و به اقدامات پارک در این راستا اشاره کرد.

همچنین ریاست دانشگاه تربت حیدریه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط این دانشگاه در راستای حمایت از مرکز رشد ارائه کرد. مدیر مرکز رشد شهرستان نیز ضمن ارائه گزارشی مختصر، به نیاز های پیش روی این مرکز اشاره نمود.

فرماندار شهرستان تربت حیدریه نیز در این دیدار، ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های صورت گرفته در مرکز رشد شهرستان، بر تعامل و هم افزایی دستگاه های اجرایی با این مرکز تاکید کرد و گفت: دانشگاه ها نیز می بایست علاوه بر وظایف ذاتی و قانونی خود در حوزه آموزش، پا را فراتر نهاده و در معادلات دیگر نقش آفرینی بیشتری داشته باشند.

وی افزود: مراکز رشد می‌توانند با شناسایی مزیت های ویژه این منطقه و کمک به اقتصاد دانش بنیان، باعث ایجاد ارزش افزوده و رونق اقتصادی شوند. ایشان همچنین به حمایت همه جانبه از مرکز رشد و به کارگیری همه ظرفیت ها برای توسعه این مرکز تاکید نمود.

در ادامه دکتر قنبری رییس پارک علم و فناوری خراسان به همراه رییس صنعت معدن و تجارت شهرستان از مرکز شکل گیری و شتابدهی سحان و دستاورد های آن نیز بازدید نمودند. ایشان در این بازدید، ضمن تقدیر از متولیان این مرکز، به حمایت همه جانبه از این مجموعه تاکید نمود. وی همچنین ضمن بازدید از مرکز شکل دهی کسب و کارهای بومی در بستر IT و تشکر از این اقدام ارزشمند، پیشنهاداتی جهت توسعه فعالیت ها در این مرکز ارائه کرد.

شایان ذکر است پرسنل پارک علم و فناوری خراسان ضمن بازدید از مرکز رشد تربت حیدریه، از اقامتگاه بوم‌گردی تهمینه نیز بازدید کردند.