Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

نمایش توانمندی‌ واحدهای فناور مرکز رشد کشاورزی در نمایشگاه دام و طیور مشهد

زمان: جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


پانزدهمین نمایشگاه دام، طیور، خوراک دام و صنایع وابسته مشهد از 18 تا 21 تیرماه 1398 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان به نقل از مرکز رشد فناوری کشاورزی، پانزدهمین نمایشگاه دام، طیور، خوراک دام و صنایع وابسته مشهد برگزار و شرکت های مرکز رشد فناوری کشاورزی، توانمندی های خود را در این زمینه به نمایش گذاشتند.

ناصر باقرانی مدیر مرکز رشد فناوری کشاورزی گفت: خراسان رضوی با تولید حدود 1 میلیون تن شیر، 75 هزار تن گوشت قرمز و 160 هزارتن گوشت مرغ یکی از استان های پیشرو در زمینه این تولیدات می باشد.

وی افزود: واحدهای فناور مرکز رشد کشاورزی در زمینه تولید مکمل های فراسودمند دام و طیور، هوشمندسازی فرآیند شیردوشی و تولید تجهیزات اتوماسیون مانیتورینگ روند رشد دام و طیور، مشغول به فعالیت هستند.

واحدهای فناور توسعه فناوری پیشگام آریو و زیست مکمل سازان خاوران، از نمونه های موفق مرکز رشد فناوری کشاورزی نیز در این نمایشگاه حضور یافتند. شرکت آریو استحصال سالانه بیش از 50 هزار تن شیر استاندارد با طراحی وتولید 100 درصدی تمامی قطعات مورد نیاز در استان را محقق ساخته است. همچنین استارت آپ زیست مکمل سازان خاوران در سال 1396 شروع به فعالیت نموده و تولید مکمل های غذایی طبیعی و دارویی را به منظور فراهم آوری امکان تولید محصولات سالم از منابع دام و طیور را در کارنامه خود دارد.