Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

آغاز به کار آزمایشگاه جواهرات و سنگ های قیمتی ایران در مرکز رشد فناوری نیشابور

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویدادآزمایشگاه کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار جواهرات و سنگ های قیمتی ایران (واحد نیشابور) در مرکز رشد فناوری نیشابور آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم وفناوری خراسان به نقل از مرکز رشد فناوری نیشابور، ضمن برگزاری شورای فناوری، آزمایشگاه جواهرات و سنگ های قیمتی (فیروزه و سنگ های رنگی و الماس) کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار جواهرات و سنگ های قیمتی ایران در مرکز رشد فناوری نیشابور به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

این مراسم با حضور مدیر مرکز رشد فناوری نیشابور، مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان، رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار جواهرات و سنگ های قیمتی ایران و رئیس و هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر شهرستان نیشابور و سایر اعضای شورای فناوری برگزار شد.

محمدجواد پیش بین، رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار جواهرات و سنگ های قیمتی، ضمن معرفی آزمایشگاه مذکور و اهداف و چشم انداز کانون، به بیان توضیحاتی درخصوص عملکرد آزمایشگاه، نحوه شناسایی و شناسنامه دار کردن انواع سنگ های قیمتی با محوریت فیروزه پرداخت.

وی همچنین ضمن ابراز خرسندی از حمایت و همکاری اتحادیه طلا و جواهر و مرکز رشد فناوری نیشابور و سایر مسئولین شهرستان از جمله فرمانداری، مرکز آموزش فنی و حرفه ای نیشابور، از امضای تفاهم نامه همکاری با این اتحادیه در آینده ای نزدیک خبر داد.

شایان ذکر است این آزمایشگاه با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال تجهیز و اشتغال زایی 3نفر، با دستگاه ها و شیوه های نوین مبتنی بر دانش و استانداردهای بین المللی در حوزه شناسایی انواع سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی مشغول به کار می باشد.