Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

برگزاری چهارمین نشست کافه دیتا در پارک علم و فناوری خراسان

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


زمان: دوشنبه 14 مرداد 1398

مکان: ساختمان سجاد پارک علم وفناوری خراسان

چهارمین نشست کافه دیتا روز دوشنبه 14 تیرماه 98 برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان به نقل از مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات؛ این نشست در ساختمان سجاد پارک علم و فناوری خراسان و با حضور رئیس پارک علم و فناوی خراسان، مدیر گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد مشهد، هیئت علمی گروه های مختلف دانشگاه فردوسی، مدیران شهرداری، نخبگان و فعالین علم داده برگزار شد.
در ابتدا علی جاهدی مدیر مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات و دبیر نشست های کافه دیتا، ضمن تشکر از همراهی و استقبال سه ماه اخیر مخاطبان، هدف اصلی از تعریف، طراحی و راه اندازی این نشست ها را جریان سازی فناوری های مرتبط با علم داده دانست و از همه ی فعالین و علاقمندان به این حوزه دعوت نمود با پارک علم و فناوری و دبیرخانه این نشست ها همکاری نمایند.
در ادامه غلامرضا عباس زاده مدیر مرکز نوآوری شهری مشهد، مشکلات شهرداری در رابطه با دو مسئله تبادل دیتا و وجود دیتا مخدوش را مطرح نمود و آمادگی شهرداری برای استفاده از راهکارهای استارتاپ ها در حل این مسائل را اعلام نمود.
در بخش سوم دکتر کامران داوری عضو هیئت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد به ارائه ای با موضوع نقش داده در بهبود مدیریت آب پرداخت. ایشان توضیحاتی در خصوص چالش جدی آب و فرصت های کسب وکاری که در مسیر استفاده از داده ها و حل مسائل آب در کشور وجود دارد بیان نمود و اظهار داشت سیستم مدیریتی بایستی داده مبنا، علم محور و خرد محور شود.
در انتها و بعد از شبکه سازی، حاضرین این نشست به طرح  پرسش هایی از ارائه دکتر داوری پرداختند و بر خی از حضار نطریات خود در خصوص مسائل مطروحه را اعلام نمودند.