Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


نخستین تور فناوری وزارت نفت در پارک علم و فناوری خراسان برگزار می‌شود

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


اولین تور فناوری وزارت نفت در تاریخ چهارم و پنجم شهریور ماه سال جاری در پارک علم و فناوری خراسان رضوی برگزار می‌شود.

به‌گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، اکبر امینی عصر شنبه 2 شهریور ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه در دفتر پارک علم و فناوری خراسان رضوی، گفت: ۷۰۰ شرکت فن‌آور تاکنون تحت پوشش پارک علم و فناوری خراسان رضوی قرار گرفته‌‌اند که ۳۴۰ شرکت در حال حاضر فعال هستند.

معاون حمایت و پشتیبانی فناوری پارک علم و فناوری خراسان‌ رضوی اظهار کرد: یکی از محورهای پارک علم و فناوری خراسان موضوع علوم انسانی بوده که مورد تاکید ویژه مقام معظم رهبری هم واقع ‌است.

وی تاکید کرد: 5 مرکز رشد در حوزه علوم انسانی فناوری‌های نرم در دانشگا‌ه‌های مشهد، تهران، قم، اصفهان و یزد داریم و اقتصاد دانش بنیان در دستور کار پارک علم و فناوری قرار گرفته است.

امینی به‌ فرآیند توسعه و رشد یک فعالیت علمی اشاره کرد و ادامه داد: در این راستا گام نخست تولید علم و سپس تکنولوژی و تجاری‌سازی است، این سه گام اساسی برای تمامی طرح‌ها مطرح و در بحث تکنولوژی دانش و تجربه هر دو نیاز است.

معاون حمایت و پشتیبانی فناوری پارک علم و فناوری خراسان‌ رضوی تصریح کرد: بانک‌ها از پروژه‌های بزرگ حمایت می‌کنند و صندوق پژوهش و فناوری خراسان‌ رضوی هم از پروژه‌های کوچک حمایت می‌کند.

وی با بیان اینکه اولویت اول برای شرکت‌های دانش بنیان سرمایه انسانی و قوانین است، اظهار کرد: ایران به‌واسطه وجود جوانان نخبه شرایط لازم برای توسعه این کسب‌وکار را دارد و خراسان رضوی جزو برخوردار این ظرفیت‌ها است. 

امینی اضافه کرد: در حال حاضر بسترهای قانونی خوبی از جمله معافیت مالیاتی و گمرکی برای پارک‌های علم و فناوری ایجاد شده و فضای کسب‌وکار را تسهیل کرده است.

معاون حمایت و پشتیبانی فناوری پارک علم و فناوری خراسان‌ رضوی تفاوت اصلی پارک علم و فناوری با دانشگاه‌ها و سایر مراکز پژوهشی را حضور جوانانی دانست که خود ارزش‌آفرین شده‌اند و افزود: بهترین راه برای پیشبرد اقتصاد مقاومتی، اقتصاد مبتنی بر دانش است.

اولین تور فناوری وزارت نفت در پارک علم و فناوری خراسان برگزار می‌شود 

در ادامه این نشست مدیر مرکز رشد انرژی پارک علم و فناوری خراسان رضوی بیان کرد: اولین تور فناوری وزارت نفت در تاریخ چهارم و پنجم شهریور ماه سال جاری در پارک علم و فناوری خراسان رضوی برگزار می‌شود.

معصومه ذاکریان هدف از برگزاری این تور را معرفی ظرفیت‌های شرکت‌های نوآور در زمینه انرژی عنوان کرد و افزود: در تلاشیم همزمان با این رویداد یک اکوسیستم عرضه و تقاضا برای بازاریابی را تشکیل دهیم. 

وی با بیان اینکه فراخوان برگزاری اولین تور فناوری وزارت نفت از ۱۲ مردادماه به تمام شرکت‌های فن‌آور ارسال شده است، اظهار کرد: تاکنون ۳۰ شرکت فن‌آور و دانش‌بنیان برای شرکت در این تور ثبت‌ نام قطعی کرده‌اند و ۴۰ میهمان تخصصی از مدیران و کارشناسان وزارت نفت در این تور حضور دارند.

مدیر مرکز رشد انرژی پارک علم و فناوری خراسان رضوی میهمان ویژه این مراسم را معاون وزیر نفت خواند و افزود: سایر مسئولین از مناطق مختلف نفتی، اعم از شرکت‌های بهره برداری نفت، ستاد وزارت نفت، پالایشگاه های نفت، خطوط انتقال و معاونت پژوهش وزارت نفت حضور و بازدید دارند.

اشتغال ۱۲۰۰ نفر در در شرکت‌های فناور خراسان رضوی

در ادامه معاون ایجاد و توسعه واحدهای فناوری پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: از سال  ۸۹ گروه تخصصی انرژی در پارک علم و فناوری خراسان رضوی فعالیت خود را شروع کرد و در سال ۹۱ موفق به‌اخذ مجوز تخصصی انرژی شد.

داوود تفضلی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۰ شرکت فناور در حوزه نفت و گاز فعال هستند، اظهار کرد: ظرفیت‌های بالای خراسان رضوی به‌ویژه گاز باعث رفتن به‌سمت این مهم شد.

وی تصریح کرد: بیش از ۱۲۰۰ نفر در این شرکت‌های فناور شاغل هستند. 

معاون ایجاد و توسعه واحدهای فناوری پارک علم و فناوری خراسان رضوی علت برگزاری این تور را آشنایی با ظرفیت‌های استانی در این زمینه و بازاریابی برای شرکت‌های عضو خواند و عنوان کرد: این رویداد از سه بخش نمایشگاه تخصصی، برگزاری جلسات و تور بازدید تشکیل شده است.