Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

اختتامیه رویداد رشدآفرینی با حمایت پارک علم و فناوری خراسان برگزار شد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


زمان: مرداد و شهریور 1398

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، به نقل از مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات؛ اختتامیه رویداد رشدآفرینی برگزار شد.
گام سوم (گام نهایی) رویداد رشدآفرینی با حضور 12 تیم راه یافته، در روزهای 31 مرداد ماه و 1 شهریور ماه 98 در محل آمفی تئاتر رودکی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار گردید.
رویداد رشدآفرینی که با هدف حل چالش های شهری محور پسماند، آلودگی هوا و پارک ها و فضای سبز شکل گرفت در بازه ی زمانی ای 15 روزه از تاریخ 16 مرداد ماه 98 آغاز شد. طی فراخوان رویداد 105 ایده به دبیرخانه علمی ارسال گردید که از این بین 24 ایده به گام اول که در روز 17 مردادماه در محل سالن همایش های مصلی نژاد برگزارشد، راه یافتند. همچنین درگام دوم رویداد کمپ توانمندسازی تیم ها اجرا شد و محصول آن 12 ایده راه یافته به گام سوم رویداد (هاکاتون) بود.
در دو روز نهایی رویداد که با حضور 10 منتور برجسته در سطح اکوسیستم همراه بود، تیم ها ایده های خود را به سمت تجاری سازی برده و سعی نمودند آمادگی لازم جهت ارائه ایده خود نزد سرمایه گذاران و داوران را کسب نمایند.
روز موعد(گام سوم) فرا رسید و 12 ایده ای که موفق به گذر از ماراتن 15 روزه رویداد شده بودند، بایستی ایده های خود را نزد چهره های شاخص، مدیران شهری و شتابدهنده های شهر مشهد نیز ارائه می نمودند. در این اختتامیه آقای علی جاهدی مدیر مرکز رشد ICT و رئیس دبیرخانه استارتاپ های استان (دبیر علمی رویداد) به نحوه پیشبرد گام هایی سه گانه رویداد و موضوعاتی که در این مسیر وجود داشته، اشاره نمودند. آقای حمیدرضا علوی معاون رشد و شتابدهی شرکت شناسا و مدیرعامل شتابدهنده تریگ آپ نیز طی سخنرانی خود تیم ها را به پشتکار داشتن تشویق نمودند و گفتند رشدآفرینی پایان ایده های شما نیست. همچنین آقای احمد گداز کارآفرین برتر این حوزه و مدیر عامل شرکت افق روشن صحرا از شرکت های پارک علم و فناوری خراسان  در حوزه تجهیزات سیلاب ها و رفع آلودگی آب به بیان تجربیات خود در مسیر راه اندازی این کسب و کار پرداختند.
در نهایت و پس از ارائه تیم ها و پرسش و پاسخ چهار داور حاذق، 4  تیم موفق به کسب بالاترین امتیاز از سمت داورها شدند.

رتبه ی  اول: کربن اکسپلورر موفق به کسب هفتاد میلیون ریال وجه نقد و تندیس رویداد شد.
رتبه دوم: مبلمان شهری هوشمند موفق به کسب پنجاه میلیون ریال وجه نقد و تندیس رویداد شد.
رتبه سوم: آفری موفق به کسب سی میلیون ریال وجه نقد و تندیس رویداد شد.
رتبه چهارم(شایسته تقدیر): پاویون زنده سبز موفق به کسب پانزده میلیون ریال وجه نقد و تندیس رویداد شد.