Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

رویداد ملی ریحانه برای شناسایی و حمایت از بانوان فناور و خلاق برگزار می‌شود

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیر اجرایی رویداد ملی ریحانه گفت: رویداد ملی ریحانه درجهت شناسایی و حمایت از بانوان فناور و خلاق برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان؛ علیرضا جاوید عربشاهی در نشست خبری رویداد توان‌افزایی بانوان فناور و خلاق که در دفتر پارک علم و فناوری خراسان برگزار شد، اظهار کرد: در رویداد ملی ریحانه از بانوان خلاق و فناوری که در حوزه سوغات، محصولات و خدمات نوآورانه ویژه خانواده فعالیت می کنند حمایت می شود.

وی با بیان اینکه «رویداد توان‌افزایی بانوان خلاق و فناور اولین برنامه توانمندسازی و توان‌افزایی بانوان در سطح ملی است»، افزود: فعالیت‌هایی که بانوان در این رویداد انجام می‌دهند منجر به توسعه محصول و توسعه بازار آنها می شود.

مدیر مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی و زیارت پارک علم و فناوری خراسان عنوان کرد: این رویداد در روزهای 17، 18 و 19 مهرماه در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود که چندین مشارکت‌کننده مانند مرکز توان‌افزایی بانوان خلاق و نوآور معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری خراسان، شتاب دهنده هاوش، معاونت علمی آستان قدس رضوی، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه فردوسی مشهد ما را در این رویداد حمایت می‌کنند.

جاوید عربشاهی بیان کرد: یکی از اهداف ما در این رویداد شناسایی بانوانی است که در سطح کشور در حوزه صنایع خلاق و در قالب چهار محور مد و پوشاک، صنایع دستی، بازی و سرگرمی و محصولات دیجیتال مرتبط با موضوع خانواده فعالیت می‌کنند.
مشاور معاونت علمی آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: پذیرش آثار در مرحله اول داوری فقط به صورت ارسال تصویر به صورت دیجیتال خواهدبود و هر تیم شرکت کننده می تواند حداکثر با ۳ اثر در هر حوزه شرکت کند.
وی با بیان اینکه «متأسفانه امروز در بازار مدل، لباس متناسب با عرف و دین ما کمتر وجود دارد»، بیان کرد: جوانان، نونهالان و کودکان کمتر موفق به‌ خرید بازی و سرگرمی‌های متناسب با سن خود می‌شوند و بیشتر، بازی‌هایی با الگوسازی نامناسب در دسترس‌شان قرار دارد، بدین منظور در رویداد ملی ریحانه به‌ تهیه محصولات در زمینه پوشاک و بازی‌های مناسب توجه شده است.

مدیر اجرایی رویداد ملی ریحانه با اشاره به اینکه «بانوان می‌توانند طرح‌های خود را در زمینه سوغات، محصول و یا یک خدمت ارائه کنند»، خاطر نشان کرد: بانوان می‌توانند تا اول مهرماه سال جاری در سایت http://www.evand.com/reyhane ثبت نام ‌کنند.
لازم به ذکر است که این ثبت نام به صورت گروهی انجام می‌شود که حداقل سه و حداکثر 6 نفر باید ثبت نام کنند و در انتخاب تیم محدودیت جنسیتی وجود ندارد. باید یادآور شد که بانوان علاوه بر معرفی طرح باید عکس سه نمای محصول را هم ارسال کنند.

وی اظهار کرد: داوری طرح‌ها از اول تا سوم مهرماه ادامه خواهد داشت و از افراد انتخاب شده درخواست می‌شود که محصول اصلی را برای ما ارسال کنند. پس از داوری محصولات، دهم مهرماه تیم منتخب اعلام شده و این تیم‌ها در دانشگاه فردوسی مشهد با یکدیگر وارد رقابت می‌شوند و در نهایت به سه تیم برگزیده از میان آن‌ها جوایز نقدی و غیر نقدی اعطا می‌شود.

 مشاور معاون علمی آستان قدس رضوی با اشاره به ‌اینکه «در این رویداد ملی از محصولات منتخب حمایت‌های مالی و غیر مالی می‌شود»، خاطرنشان کرد: در این رویداد به‌محصولات منتخب در جهت برندسازی، ارتباط با بازار و توسعه محصولات توسط متخصصان کمک می‌شود.